קסם השיטה שלנו

מה זה 'קידספיק'?

בית ספר דיגיטלי לאנגלית לילדים בגילאי 3-13 מהמגזר הדתי- חרדי.
מה השיטה שלנו

מה יש בבית הספר?

מגוון תוכניות לימוד לרמות ולגילאים מגוונים, וכן משחקים ומוצרים לפיתוח השפה.
מה השיטה שלנו

כך פיצחנו את השיטה

שנות ההוראה הרבות הפגישו אותי לא מעט פעמים בתלמידים שבחרו לזנוח את תחום האנגלית למרות היותו המקצוע החשוב ביותר לעיצוב חייהם בעתיד. בנוסף, רבים מאלה שסיימו 12 שנות לימוד באנגלית לא הצליחו לנהל שיחה פשוטה ובסיסית. הצורך במציאת דרך שונה זעק לשמים, דרך שתגרום לילדים ‘לפתוח את הפה’ ולדבר בשטף ובביטחון. צללתי למחקר עומק של כל נושא הוראת האנגלית, איך המוח מעבד שפה, מה משפר לו את הביצועים וכיצד צורבים בו את הידע לנצח. במהלך לימודיי נתקלתי באינספור שיטות ודרכים, השתדלתי לזקק מהן את הטובות ביותר אותן ניסיתי עם תלמידיי. שמחה להציג בפניך את העקרונות עליהן מושתת בית הספר ‘קידספיק’, עקרונות שמביאים את הילדים להתאהב במקצוע האנגלית ולנהל שיחות זורמות בהצלחה:

העיקרון הראשון-

מסתבר שבשיעורי אנגלית במוסדות הלימוד מתמקדים בעיקר ברשימות להכתבה, דקדוק, כללים והבנת הנקרא, שזה חשוב מאוד!! אבל גם מתיש (ואולי אפילו קצת משניא ומייאש…). תנאי בסיסי להקניית חומר הוא התגייסות של התלמידים, למידה מתוך רצון פנימי שלהם, התלהבות ותחושה כיפית טובה. לפיכך, בבית הספר שלנו קבענו תמהיל מדויק המערב שיטת לימוד מבריקה ומוכחת, עטוף בחוויה מושכת שממגנטת את הילדים לחומר הנלמד. המתכון אותו פיצחנו מביא תוצאות מעולות. נראה שלחיבור פנימי של התלמיד יש הרבה יותר עוצמה ממה שנדמה לנו.

העיקרון השני-

השיטה המקובלת היא התעלמות מוחלטת משפת האם של התלמיד. המורים מתעקשים לנהל את השיעורים באנגלית בלבד. כמובן שאין כמו חשיפה לשפת האנגלית, וכמה שיותר. אולם כשרוצים ללמד ילדים לדבר, הדרך הנכונה היא לקרב אותם להצלחה ודווקא לפשט להם את התהליך עד כמה שניתן. בבית הספר שלנו נעזרים בשפת האם של התלמידים כעוגן בטוח ממנו קל לפתח דיבור שוטף ובכך מעלימים קשיים ותסכולים רבים בדרך. התוצאה היא- תלמידים שמבינים ומחוברים הרבה יותר ללמידה. כאמור, העיקרון הנ”ל סותר את התפיסה הרווחת היום בקרב מורים ומנהלים פדגוגיים, ונחשב לשיטת הוראה פחות מצויה בשנים האחרונות. אך בפועל מוכיחה שוב ושוב את יעילותה.

העיקרון השלישי-

דבר נוסף המייחד את הלימוד ב’קידספיק’, על פני שאר דרכי ההוראה הסטנדרטיות, הוא ההתבססות על תומכי זיכרון חיצוניים. כבוגרת לימודי תרפיה במוזיקה ראיתי לנכון לשלב עקרונות בסיסיים מעולם הטיפול כמו מוזיקה, דרמה, קצב ותנועה. השימוש במוטיבים הטיפוליים מגרה את המוח ומסייע ללמידה אפקטיבית לטווח ארוך, יכולת שליפה מהירה של מילים ושימוש נכון ושוטף בשפה.

התוצאות בשטח:

השיטה נוסתה גם בקרב ילדים עם ליקויי למידה וקשיי שפה (שבדר”כ נמנעים מ’להעמיס’ עליהם שפה שניה) התוצאות המדהימות הוכיחו שהיא מתאימה לכולם ומומלצת באופן מיוחד לתלמידים מתקשים- כדי להעניק להם חווית הצלחה.
לאחר חמש שנות הוראה פרונטלית בשיטה, ובתום שנתיים מוצלחות בדיגיטל, מאות אימהות כבר רגועות לראות את ילדיהן מדברים אנגלית כמו שצריך, ו’שוחים’ במקצוע שהפך לתחביב!!
מוזמנת לנסות ולהיווכח.

בעזרת חמשת הסודות האלה- הילדים שלך הולכים להיות אלופים באנגלית!

מלאי את הפרטים כעת וקבלי את המדריך במתנה אלייך למייל
עגלת קניות
Scroll to Top

האתר בשדרוג

העמוד יעלה בקרוב

שינויים מרגשים בדרך...

צריך עזרה?